Postele na celý život? Postele z masívu!

Posteľ je miesto, kde trávime množstvo času. Posteľ je miesto na spánok, relax a pre mnohých miesto odkiaľ radi sledujú TV. Okrem toho je posteľ miesto, kde nás dokážu milo prekvapiť raňajky od partnera.

Posteľ prispieva k celkovej regenerácii. Správny spánok je pre náš organizmus veľmi dôležitý a prospešný. Preto je výber správnej postele s matracom veľmi dôležitý.

Ak plánujete kúpiť novú posteľ, na výber máte množstvo možností. Postele sú dostupné v rôznych veľkostiach, štýloch, farebných odtieňoch a kvalite. Rôzna cena postele závisí od použitých materiálov, značky alebo typu postele.

Moderná posteľ pre zdravý spánok

Pri kúpe postele si vyberte ekologickú posteľ z masívneho dreva. Ekologický aspekt nie je len marketingová fráza. Posteľ z masívu je skutočne zdravá voľba pre váš lepší spánok. Klasická drevená posteľ od majstra stolára je žiadaným a elegantným kusom nábytku. Takúto posteľ môžete jednoducho kombinovať s rôznymi bytovými doplnkami a vytvoriť si tak pozitívne miesto na spánok.

Posteľ môže poskytovať úložný priestor, ale funkcia postele je predovšetkým v relaxe, ktorý vám má sprostredkovať. Predstavte si to úžasné pohodlie, ktoré sa spája s príjemným ležaním v pohodlnej posteli.

Nechceme vás lákať len na samé výhody, ale sotva by ste mohli spojiť posteľ z masívu  s niečím, čo by sa nestotožňovalo s ideou moderného bývania.

Módne trendy sa menia aj pri interiérovom dizajne, ale masív odolá akýmkoľvek módnym vlnám. Trendy sa menia, ale masívna posteľ má v trendoch interiérového dizajnu svoje pevné miesto.

Usporiadajte si spálňu podľa svojich predstáv

Pri kúpe postele máte na výber rôzne možnosti. Samostatné jednopostele alebo manželské dvojpostele. Prispôsobiť si môžete samotnú veľkosť postelí a vybrať svoj preferovaný farebný odtieň.

Vyberte si správny matrac

Dôležitý pre spánok je aj matrac. Kombináciou správneho matracu a postele zabezpečíte správnu podporu tela a dobrú polohu spánku. To znamená, že v závislosti od preferovanej polohy pri spánku, v ideálnom prípade, dôjde k uvoľneniu tlaku na rameno, chrbát, boky a koleno..

Pri kúpe matraca je potrebné vziať do úvahy veľa vecí. Napríklad má vaša posteľ plochu na ležanie 160 cm x 200 cm, mali by ste zvážiť, či chcete veľký matrac s priliehavým lamelovým roštom, alebo či chcete s partnerom matrac s rozmermi 80 cm x 200 cm a vlastný lamelový rošt. Najmä ak je veľký váhový rozdiel alebo sa líšia spánkové návyky, pretože napríklad partner uprednostňuje spánok so zdvihnutou hlavovou časťou, dokúpenie dvoch matracov a roštov na celú posteľ je dobré riešenie.

Drevo je prírodný materiál

Postele z masívu sú žiadané pre svoj prirodzený pôvod. Drevo v miestnosti pomáha vytvárať dobrú klímu. Štruktúra a farba a rôzne dizajny vo výrobnom procese nenechávajú nič potrebné vzhľadom na vzhľad drevených postelí.

Pri výbere postele je veľmi dôležitá individuálna požiadavka na priestor. Teda rám postele, matrace a rošty sú poskytované v niekoľkých rôznych veľkostiach.